První hodina výcviku

Výcviky ze začátku vedeme výhradně individuálně, abychom si s Vámi mohli ujasnit, jaké máte na pejska požadavky a co si od výcviku slibujete. Instruktor má tak dostatek času vysvětlit, co a jak přímo s Vaším psem. Délka individuální lekce trvá 50 minut. V případě potřeby, se lze předem domluvit na delší.

 

Co a jak na první lekci výcviku

Vhodné je přijít s „nenakrmeným psem“, tedy alespoň 5 hodin po krmení, a to proto, že pes není ospalý, je čilejší a aktivnější, což ve spolupráci s instruktorem využijete k provádění poslušnosti. Časový odstup od krmení je také velmi důležitý v souvislosti s životu nebezpečnou torzí neboli přetočením žaludku, která může nastat, pokud se nakrmený pes nadměrně pohybuje. Kynologická cvičiště mají různé požadavky ohledně pomůcek potřebných k výcviku. Na našem cvičáku stačí z počátku jakýkoliv obyčejný obojek a krátké vodítko v délce 120 cm. profesionální výcvikové vodítka je možné zakoupit na cvičišti.

 

Velmi důležité je dále dostatečné množství pamlsků na odměňování. Nejoblíbenějšími i nejčastějšími odměnami jsou piškoty. Obvykle se rozlamují na čtvrtiny i menší, co psům jako odměna stačí. Odměny jako šunka, párky a jim podobné nedoporučujeme. I proto doporučujeme před výcvikem nekrmit, nakrmení psi brzy přestávají mít o delší cvičení zájem.. Další pomůcky k výcviku si s klienty prokonzultujeme až v případě jejich potřeby.

 

U nás na cvičišti probíhá první lekce takovým způsobem, že majitel nejprve popíše co se svým psem již cvičil, předvede a popíše instruktorovi své požadavky, co by chtěl psa naučit, a následně mluvíme i o případném nežádoucím chování psa, které by klient chtěl napravit. Klienti, kteří nechtějí ponechat nic náhodě, si obvykle přináší seznam otázek :-)