Výcvik psů

Od roku 1997 nabízíme kompletní služby ve výchově a převýchově psů, teoretického i praktického výcviku poslušnosti. Výcvik svého psa můžete provádět sami pod našim vedením, nebo Vám pejska vycvičíme sami formou intenzivních lekcí, případně zajistíme po celou dobu výcviku ubytování psa v našem výcvikovém zařízení. Nabízíme také cvičení agility.

Výcvikovou školu vede Tomáš Kýr. Výcviku psů se začal věnovat v roce 1995, se svým briardem. První zkušenosti s výcvikem psů získané z knih a z návštěv cvičiště, postupně vylepšoval, aby pes cviky prováděl nejen rychle a spolehlivě, ale také s radostí. Mechanické metody výcviku proto vystřídaly pamlsky a hračky a brzy se začali účastnit zkoušek a závodů. Složili zkoušky IPO3, ZV3, SChH3, FH1 a další. V roce 1997 roce zvítězili na Mistrovství ČR mládeže v Hulíně.

V této době Tomáš rozšiřoval své zkušenosti při výcviku internátně cvičených psů, kterých bylo v následujících letech přes 100 a po té začal předávat své zkušenosti majitelům psů i na výcvikových lekcích.

Naším hlavním mottem je především individuální přístup ke každému psu a metodika výcviku hrou. To v praxi neznamená, že se bráníme myšlence trestu. Ale mnoho situací se dá vyřešit i bez donucování a rádi se o tyto zkušenosti dělíme.

Výchova a výcvik psů (od 2. - 3. měsíce věku) probíhá nejdřív na individuálních hodinách. Trenér učí klienty po teoretické a potom i praktické stránce, jakým způsobem psa cvičit. Individuální výcviky jsou nutné, má-li se pes věnovat učení jednotlivých cviků a nerozptylovalo ho okolí. Kromě toho se klient může ptát na vše co potřebuje.

Po několika takových kurzech, kdy pes ovládá základní povely, začínáme cvičit ve skupinkách s dalšími psy, kde trénujeme poslušnost za ztížených podmínek.

Psi jsou v průběhu celého výcviku na volno. Naše klienty učíme, jak psa ovládat i bez nutnosti používat vodítko.

Následně může majitel vycvičenost psa udržovat na občasných výcvicích, nebo je možné ve cvičení pokračovat připravováním na zkoušky či soutěže.