Výcvik psů

Již od roku 1997 nabízíme kompletní služby ve výchově a převýchově psů, teoretického i praktického výcviku poslušnosti. Výcvik svého psa můžete provádět sami pod našim vedením, nebo Vám pejska vycvičíme sami formou intenzivních lekcí, případně zajistíme po celou dobu výcviku ubytování psa v našem výcvikovém zařízení. Nově nabízíme také cvičení agility.

Výcvikovou školu vede Tomáš Kýr. Výcviku psů jsem se začal věnovat v roce 1995, se svým prvním psem briardem. První cenné zkušenosti s výcvikem psů získané navštěvováním cvičiště mi brzy přestaly vyhovovat a začal jsem metody výcviku přizpůsobovat tak, aby pes cviky prováděl nejen rychle a spolehlivě, ale také s radostí. Proto donucovací metody vystřídaly pamlsky a hračky a takto vyzbrojeni jsme se začali úspěšně účastnit zkoušek a závodů po celé ČR. Největším úspěchem bylo vítězství na Mistrovství ČR mládeže v Hulíně, v roce 1997, v kategorii ZV2, v konkrenci 40ti dalších nominovaných psovodů z celé ČR, (převážně s německými ovčáky) jež postoupili z krajských výběrových závodů.

Následně moje fenka briarda musela odejít do předčasného "důchodu" kvůli vážným problémům s klouby. V této době jsem začal rozšiřovat své zkušenosti při výcviku stovky internátně cvičených psů a následně své zkušenosti začal předávat majitelům psů na výcvikových lekcích. Se svými psy a psy zákazníků mám složeny nejvyšší zkoušky IPO3, SchH3, ZV3, FH1 a mnoho dalších.

Naším hlavním mottem je především individuální přístup ke každému psu a metodika výcviku hrou. To v praxi neznamená, že se bráníme myšlence v oprávněných případech psa potrestat, ale mnoho situací se dá vyřešit i bez nutnosti trestání a rádi se o tyto rady dělíme.

Výchova a výcvik psů a štěňat (již od 2. - 3. měsíce věku) probíhá zpočátku na individuálních hodinách. Instruktor učí majitele psa po teoretické i praktické stránce, jakým způsobem psa cvičit. Individuální výcviky jsou nutné z toho důvodu, aby se pes mohl v klidu věnovat učení jednotlivých cviků a nerozptylovali ho při tom jiní psi. Kromě toho si s majitelem psa můžeme vše dostatečně vysvětlit.

Po několika takových kurzech, kdy pes už ví, jak má reagovat na daný povel, se začíná cvičit ve skupinkách s dalšími psy, kde se pes vhodným způsobem učí poslouchat i v tomto rušnějším prostředí, aby např. dokázal na povel přiběhnout i hraje-li si právě s jiným psem. Po několika těchto lekcích se ve zdokonalování výcviku pokračuje na skupinových procházkách v okolí cvičiště, kde se poslušnost psa prověřuje přímo v praxi.

Následně může majitel „vycvičenost“ psa udržovat na občasných výcvicích, nebo je možné ve cvičení pokračovat připravováním na zkoušky či soutěže. Při tomto dalším výcviku jsou sníženy poplatky za účast na hodinách o 33%. Trénuje se především zdokonalování přesnosti a rychlost prováděných cviků, ale učí se také další cviky, potřebné pro složení dané zkoušky.

Členové naší školy se každoročně úspěšně účastní soutěží po celé ČR.

Fotogalerie aktivit našeho cvičiště: http://moraviadogschool.rajce.idnes.cz/