Zkoušky ZOP + ZPU výsledky

Datum konání: 
26. září 2009

Zkoušky proběhly za krásného počasí (oproti jarním, na kterých nám celé dopoledne pršelo :-( ).

První nastoupila Míša s vrčivkou Athosem, který na zkoušce moc nevrčel a ostatním nastavili laťku poměrně vysoko. Ališoun byl obviněn za křivé okukování rozhodčího, ale nedala to příliš znát a zkoušku také úspěšně splnili. Když nastoupili Marcela s Candy, bylo příjemné sledovat jejich předvádění, které bylo opravdu po všech stránkách nacvičené k dokonalosti. Marcela trénuje sama a je poznat, že se kynologii věnuje už od útlého věku:-) Bertík (alias párečky) v posledních dnech začal sabotoval dlouhodobé odložení a toto pyšně předvedl i na zkouškách, což mělo za následek výraznou bodovou ztrátu 13ti bodů. Ale při předvádění ostatních cviků zapracoval a zkoušku i přes neodložení hravě složil. Choďačka Bona byla na zkouškách podruhé. Na jaře neměli úspěch, možná kvůli počasí, možná kvůli náhodě, ale o to hezčí měli výsledky dnes a Vojta může být po právu spokojený. Bady. Bady je zkrátka osobnost. Bady dokáže vystřihnout poslušnost, že by jeden zíral a druhý den se zase tváří, jako by žádný výcvik nikdy nepodstoupil:-) Zkouška se odehrála ve stylu střídavě oblačno, kdy jedno pokažené odložení pokazilo celkový výsledek, ale i tak může být s paničkou určitě spokojený. Nakonec celé zkoušky nastoupila ohařka Maruna. Maruna měla speciální předvedení, jelikož jí čerstvě skončilo hárání, proto raději cvičila až nakonec, aby neodváděla pozornost ostatních psů. Na to, že kvůli hárání nebyli měsíc na cvičáku, se Maruna krásně předvedla a na paničce byla znát blažená spokojenost:-)

Zkoušku ZPU skládala pouze Eva a Kelly. Kelly je už zkušená kokřice, které mimo cvičení poslušnosti má i své úspěchy v coursingu i na výstavách oříšků. Na cvičáku se v minulém týdnu několikrát zastavili kvůli cvičení hlídání předmětu a zkoušku dnes zvládli mávnutím proutku, rychle, elegantně a s velmi hezkým bodovým ohodnocením. Partnera do dvojice jim dělal Charísek s Martinou. A zapomenout nesmím ani na Erinku, která zkoušky skládala vloni a na dnešních zkouškách si zacvičila ve dvojici s Marunou a při ZPU 1, aby doplnila počty ve skupině.

Rozhodčí, Ing. Luděk Novák, nás pochválil za vynikající výsledky a já gratuluju všem zúčastněným k úspěšně složeným zkouškám! Fotky naleznete na cvičákovském rajčeti: http://moraviadogschool.rajce.idnes.cz/

Výsledky

Zkoušky ZOP:

Marcela Rezková, pudl velký, (Pudl klub), 95 bodů, známka Výborná
Michaela Pavlíková, zlatý retriever, (Moravia Dog School), 95 bodů, známka Výborná
Lucie Zoubková, ohař, (Moravia Dog School), 89 bodů, známka Velmi dobrá
Michaela Valentová, ohař, (Moravia Dog School), 89 bodů, známka Velmi dobrá
Vojtěch Slabý, chodský pes, (Moravia Dog School), 88 bodů, známka Velmi dobrá
Iva Palátová, labrador, (Moravia Dog School), 80 bodů, známka Velmi dobrá
Jana Nečasová, kr. kolie, (Moravia Dog School), 76 bodů, známka Dobrá

Zkouška ZPU 1

Eva Dohnálková, angl. kokršpaněl, (Moravia Dog School), 143 bodů, známka Výborná