2. Srandozávody Komínského cvičáku

Datum konání: 
3. září 2008

Soutěžní úkoly byly soutěžícím opět utajeny až do samotného zahájení závodu.

1. srandoúkol spočíval v závodech přivolání. Soutěžilo se na rychlost, byli vypuštěni 3 psi a ti měli na volání páníčků utíkat za nimi. Podle rychlosti se postupovalo do dalších kol. Nejrychlejší přivolání má tedy Airinka od Gabči, která tentokrát měla obhajovat vítězství minulého srandozávodu.

2. Druhý úkol byl z kynologického odvětví vyhledávání předmětů, v našem případě se vyhledávaly tyčinky pro psy. Na cvičáku jich bylo všemožně poskováváno 99. Po pěti minutách bylo hledání ukončeno, s celkovým počtem nalezených tyček 74. Je dosti pravděpodobné, že většinu zbývajících tyčinek již pejsani našli a schovali do svých bříšek ještě před zahájením tohoto úkolu:-) Nejlepší hledači byla Majčina rodinka, která našla 13,5 tyčinek.

3. Při dalším úkolu měli soutěžící zavázené oči a podle hmatu měli rozpoznat plemena psů. Soutěžící však byly pořadatelem zřejmě nedoceněni, všichni psi byli vždy bezpečně rozpoznáni, proto byl tento úkol v jeho průběhu přerušen a šlo se na další srandoúkol.

4. Vědomostní soutěž. To byl jiný oříšek. Zde pořadatel páníčky spíš trošku přecenil:), neb všechny správné odpovědi měla jen Janča od Naťky! I když musím přiznat, že některé otázky byly skutečně záludné. Otázky se týkaly počtu registrovaných plemen v FCI, doba, jakou existuje naše psí škola, množství zubů plnochrupých psů, zda lze ke psům přikoupit průkaz původu, věk v jakém se smí prodávat štěňata a co je nutné zařídit po pokousání člověka psem.
U každé otázky byly 3 možnosti na výběr. Nejzajímavější zřejmě byla otázka - Co je to Oligodoncie u psů. Možnosti byly: a)problémy s dezorientací, b) neplnochrupost c) problémy se sexuální orientací :-) A vy Víte?

5. Mě osobně se na minulém srandozávodě líbil úkol, kdy měli soutěžící složit v krátkém časovém limitu básničku, která musela obsahovat předem daná slova. Proto byl tento úkol zopakován i na těchto závodech:-) Básnička tentokrát musela obsahovat slova: jméno psa, inteligence, páníček, krmení.
Nejrychlehší byla Klárka od Ally. Májka se tohoto úkolu musela zdržet pro své akutní rodičovské povinnosti, kterých jsem si bohužel nevšimnul :-(

6. Posledním úkolem bylo zdolat netradiční překážkovou dráhu. Začínalo se na nízké skokovce, pokračovalo se slalomem a následně plížením pod speciálním stolem, vyrobeným na zakázku pro tento úkol ;-) na určeném místě předvedli soutěžící obraty u nohy a utíkalo se na slalom mezi stromy. Následovala lavička na kterou psi vyskočili a další zastávkou na dráze byla stanice vodní pomoci, kde soutěžící museli vypít hrnek vody, občerstvit se také pěti piškoty a pak už jen utíkat do cíle :-)
Nejrychlejšími byli Katka s Nelou. Majka s Axou se na dráze poněkud ztratily ;-D a Klárka dostala asi trošku mou vinou záchvat smíchu a u stánku s občerstvením se tak tuze zdržela ;-))) Promiň! ;) Jáňa od Aimee si pod stolem odřela kolena a Martinka spadla přes Charíska, který se jí připletl pod nohy a trošku jí pak pobolívaly záda. No ale jinak, dráha byla super, ne? :-D

Před vyhlášením výsledků jsme si pochutnali na dortě od Katky. pak jsme ještě vyrazili se psy na procházku a v pátek se závody a vše jiné zapilo u ohně s bečkou. Fotky ze závodů a z ohně dodáme, je se nač těšit :-)

Výsledková listina:

1. místo    Martina Holánková a Charisteas, zlarý retrívr    39 bodů
2. místo    Kateřina Svobodová a Nela, kříženec    31
3. místo    Klára Svobodová a Ally, maďarský ohař    31
4. místo    Jana Urbanová a Naty, bígl    29
5. místo    Gábina Nárožná a Aira, maďarský ohař    29
6. místo    Jana Kaiserlichová a Aimee, maďarský ohař    27
7. místo    Májka Venerová a Axa, labrador. retrívr    27
8. místo    Pavel Putna a Athos, maďarský ohař    26
9. místo    Michaela Paulíková a Athos, zlatý retrívr    18
10. místo    Eva Dohnálková a Kelly, kokršpaněl    18

A tři nejhezčí básničky na závěr:-)

Aimee je náš miláček
má růžový čumáček
inteligence má pomálu
trošku jako v románu
Páníček ji miluje
a taky rád griluje
Krmení je dost,
i když přijde host
(Jana Kaiserlichová)

Athos je stelesnená inteligencia
u paničky je ale potrebná tolerancia
Krmení je naša radosť
každej nude dáme zadosť
(Michaela Paulíková)

Airinka náš malý mazlíček
každý den čeká až přijde páníček
dá jí totiž krmení
pak má z toho bolení
začnem dělat obedience
tam se cvičí inteligence
(Gábina Nárožná)