1. Srandozávody Komínského cvičáku

Datum konání: 
2. červenec 2008

Soutěžní srandoúkoly byly tajné až do okamžiku zahájení srandozávodu. Již podle názvu bylo zřejmé, že tentokrát nepůjde o soutěž v poslušnosti, ale o prožití nevšedního večera ve společnosti našich pejsků.

Prvním úkolem byl "poskok u nohy" při kterém měli soutěžící odskákat po jedné noze přibližně patnáctimetrový úsek, se psem pochodujícím u nohy. Většina pejsků z toho byla natolik překvapena, že někteří poskakovali s páníčkem:-) Hodnotila se přesnost chůze u nohy a hodnocení tak bylo nanejvýš zajímavé:-)

Druhým úkolem bylo překonání kladiny na čas. Start byl 15 metrů od překážky, časomíra se zastavila po překonání překážky a zvednutím psa psovodem do náruče. Nejrychlejšími byl maďarský ohař Athos s Pavlem s časem 7:11 vteřin.

Dalším úkolem bylo odložení psa bez povelů "zůstaň" apod. Psovodi postupně odkládali psy povelem "lehni" a beze slov odcházeli na vzdálenost 30 metrů a následně se vraceli zpět. Bodové hodnocení se odvíjelo dle vzdálenosti kterou psovod ušel než se pes zvedl. Každých deset metrů znamenaly 3 body. Bylo velmi zajímavé sledovat reakce pejsků kdy si ani páníci nebyli jistí, jak se jejich pes zachová ;-)

Slalom byl název dalšího úkolu. Kdo očekával proplétání psů mezi tyčkami, byl hluboce na omylu. Probíhat slalomem měli za úkol páníčci, při čemž měli za úkol sesbírat deset kousků špekáčků. Aby byl úkol ještě zajímavější, "sběr" prováděli za asistence svého psa, kterého nesměli ovlivňovat od jeho "soukrommého sbírání" a hodnocení se odvíjelo od zachráněných kousků. Povolená byla asistence ostatních soutěžících, kteří čile pomáhali - soutěžícím pejskům ukazovali kde kousky masa leží;-)

Pátý soutěžní úkol byl ryze na páníčcích, kteří měli za úkol odhadnout délku svého psa, následně probíhalo přeměřování. Nejlepší odhad měla Jana od MOK Aimee, která se spletla o pouhé 3 cm:-)

Z dalšího soutěžního úkolu měli nejvetší radost psi. Měřila se doba, po kterou měli sníst 10 piškotů, které jim páníčci po jednom podávali. Pro mě, coby přihlížejícího rozhodčího, bylo překrásné sledovat naprosto udivené pohledy psů, kteří dostávali jednu odměnu za druhou:-)

Neplánovaným úkolem bylo odhadnout kolik piškotů se nachází v 300g balení piškotů:) Nejhorší odhad jsem měl já a nejlepší Athos s Pavlem.

Následovala "chvilka poezie". Při ní měli páníčci složit několik veršů, které musely obsahovat slova: plemeno svého psa, jeho jméno a dále slova výcvik a spánek. Hodnocení se udílelo podle rychlosti. Nejrychlejší byla Gábina s básní:

Naše Aira malinká,
chutnají jí kokinka.
Je to totiž MOK,
na výcvik chodí rok.
Nejradši má spánek
a teplý letní vánek.

Za zveřejnění určitě stojí i tyto dvě básničky:-)

Aimee to je MOK
břicho má jak žok
výcvik ten je třeba
ať nemáme vředa
Potom už jen spánek
lehký jako vánek (Jana + Aimee)

Naťka je fenka bíglice
je to pěkná opice
když má ale spát
tak se musím smát (Jana + Naty)

Nakonec se ještě zadávala cena sympatie. Ta se určila tajným hlasováním a vítězové Gábina s Airou za to dostaly prémiových 5 bodů.

Konečné výsledky:

1. místo    Gábina Nárožná, Aira, MOK    51 bodů
2. místo    Kateřina Svobodová, Nela, kříženec    46
3. místo    Pavel Putna, Athos, MOK    45
4. místo    Martina Holánková, Charísek, ZR    44
5. místo    Jana Gritzová, Sam, LR    44
6. místo    Jana Kaiserlichová, Aimee, MOK    42
7. místo    Iva Gajdošíková, Coffee, MOK    42
8. místo    Jana Urbanová, Naty, bígl    39

Každý soutěžící měl přinést nějakou cenu pro jiného soutěžícího a musí se nechat, že bylo z čeho vybírat a ceny byly skutečně zajímavé:) Vítěz navíc získal potovní srandopohár.
Fotky ze závodů pořízené Lukášem, jsou k prohlédnutí na stránkách Jany Kaiserlichové a k prolédnutí jsou tady