Reportáž - 2. ročník výcvikového vodního soustředění Chorvatsko 2010

Místo konání: 
Chorvatsko, ostrov Krk
Datum: 
28. srpen 2010 - 4. září 2010

2. ročník vodního záchranaření proběhl ve vynikající partě pejskařů. Počasí si s námi trošku pohrávalo, tropické teploty v Chorvatsku skončily příjezdem účastníků, ale na výcvik vliv nemělo a pejskům vyhovovalo. Snad jen někteří dvounozí členové smečky se do vody příliš nehrnuli. Příští výcvikový pobyt se tedy přesouvá na konec června!

První den pobytu přivítal účastníky deštěm, který si však dal nakonec říct a následující dny se počasí umoudřilo. První psí koupání a prověřování aportování z vody proběhlo pro všechny na oficiální psí pláži, umístěné v překrásné laguně.

Po následující dny jsme se věnovali vodním výcvikům ve dvou menších skupinách, kde jsme procvičovali převoz psů v raftu, skákání z raftu pro aport, vytahování psů s aporty zpět na loď , také aportování lana a nakonec i přivlečení raftu psem ke břehu. Výcvikový pobyt byl zakončen soutěží o nejlepšího vodního záchranáře, kde se nejlépe umístila Lenka Veselá s VO Ayronym.

Výcvik poslušnosti probíhal také ve dvou skupinkách. Trénovali jsme přivolání, sednutí, lehnutí, odložení za pochodu, aporty, chůzi u nohy atd. Nakonec jsme přidali instruktáž o plížení psa, vysílání, provádění povelů na posuňky.  

V průběhu týdne jsme zorganizovali také historicky 5. Srandozávod, s úkoly ryze srandovními :-) Zvítězili Dominika Neuschlová s LR Felsem.

Před koncem pobytu nás informovala Míša Pavlíková zábavnou přednáškou o rizicích a nebezpečích, které mohou při koupání hrozit a spoustu užitečných rad, jak vzniklá nebezpečí řešit.

Musím trošku hořce podotknout, že karavany které nám poskytla CK k bydlení již byly poněkud vybydlené a pro příští konání výcviku u moře jsme se dohodli se zahraniční cestovní kanceláří a ubytování příští rok bude v nově postavených a plně vybavených bungalovech s klimatizací. Fotky a bližší info budou k dispozici na stránce vodního cvičení pro rok 2011.

Nakonec musím poděkovat všem zúčastněným za bezvadný týden a těším se příští rok opět na jadranu!

fotky: http://moraviadogschool.rajce.idnes.cz/CHORVATSKO_VODNI_VYCVIK_2010/

Výsledky vodního závodu:

1.místo Lenka Veselá - VO - Ayrony - 95 bodů

2.místo Michal Havlík - NO - Roxy - 91 b

3. místo Ivana Rindošová -CCR - Lara - 88 b

4. místo Ivan Benda - ZR - Indy - 84 b

5. místo Dominika Neus. -LR - Fels - 70 b

6. místo Ilona Bartoníčková -FCR - Bára - 68 b

7. místo Lucka Zoubková - MOK -Maruna - 66 b

mimo pořadí - Míša Pavlíková - ZR - Athos - 93 b

 

Výsledky Srandozávodu

1. Dominika Neusch. - Fels - 36 b

2. Lenka Veselá - Ayrony - 35 b

3. Ivan Benda - Indy - 28 b

3. Míša Pavlíková - Athos - 28 b

3. Veronika Havlíková - Roxy - 28 b

6. Tereza Rindošová - Brusinka - 21 b

7. Ilona Bartoníčková - Bára - 20 b

8. Ivana Rindošová - Lara - 19 b

9. Nikol Maršová - Eny - 15 b

 

Nakonec, jeden ze srando-úkolů bylo složení básničky na čas, která musela obsahovat 5 předem daných slov. Vybírám jednu, od Dominiky:

Náš hafan sa volá Fels,

je to taký blázon pes,

vo vode sa nám utopí,

cvičení však pochopí :-)