Vodní záchranářský výcvik 2013

Místo konání: 
Chorvatsko, ostrov Krk, Punat
Datum: 
15. červen 2013 - 22. červen 2013

Naše již 3. vodní cvičení v Chorvatsku bylo letos nejvydařenější ze všech dosavadních pobytů u moře.  Jednak jsme se rozhodli pro změnu termínu - namísto začátku září, jsem po předlouhých propočtech průměrů teplot z 12ti uplynulých let přišel na to, že v polovině června již v Chorvatsku v 80% případů panují velmi příjemné teploty a pokud nebude nějaká vyjímka, tak si to užijeme mnohem lépe, než v září, kdy se už moře významně ochlazuje a s dalšími dny je to stále ...chladnější...

A zrovna jsme měli ještě větší štěstí, než jsem čekal - po příjezdu na nás čekaly teploty okolo 29 - 35°C a teplota moře se postupně zvedala z 21°C až na nauvěřitelných 29°C v posledním dni! 
Jelikož se na každé takové akci snažím neustále služby zdokonalovat, zaměnili jsme tentokrát služby českých cestovních kanceláří za rakouskou a měli jsme k dispozici mobilhomy perfektně čisté, vybavené, s klimatizací již v ceně a po příjezdu na každého čekalo v každém domečku vychlazené víno a upomínkové předměty.
Také jsem letos nechal na poslední chvilku vyrobit oficiální trička s motivem našeho záchranářského cvičení, protože samozřejmě že tam nejsme jen kvůli cvičení, ale hlavně abychom si s pejsky užili parádní dovolenou u moře a červené tričko s obrázkem záchranářského psa, je i nyní v zimě velmi oblíbené :)
Cvičení tentokrát nepřineslo úplně u všech psů tak oslnivé výsledky, jako v minulých letech, protože někteří pejsci - ač mají vodu rádi, neprožívali skákání a neustálé vracení se znovu do vody tak nadšeně, jako jiní. Přesto cvičili, sice ve zjednodušených podmínkách blízko u břehu, ale zbytek se věnoval již druhý den ostřejším podmínkám cvičení, podobnému zkouškám záchranných psů. Nadšení však byli bez rozdílu všichni stejně, protože hlavní je, užít si moře, sluníčka a prima lidí okolo nás!
Vskutku parádní byla letos i parta, kterou jsme tam vytvořili - my, kteří jsme se již znali z našeho brněnského cvičáku, i noví.
Veliké poděkování pak patří MVDr. Alexandře Genčúrové, která nám poskytla odborný veterinární dohled a veškerou péči, o kterou si pejsci řekli :-)
Fotografie z letošního cvičení:
 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151505194648111.1073741828.266567443110&type=1
 
A plán do budoucna? Na příští rok si již koupíme vlastní člun a pokud se podaří obsadit oba dva plánované termíny, tak snad konečně bude i s motorem! :)