Reportáž 6. lavinový výcvik, březen 2011

Místo konání: 
Nízké Tatry

společné fotoDruhý letošní lavinový kurz byl zaměřen pro pokročilejší psy, zúčastněné v našich minulých kurzech, od čehož se odvíjel jeho průběh.

První výcvikový den jsem hned dvakrát procvičili a psům připomněli práci ve vyhledávání a označování figurantů. Další tréninky jsme kvůli nedostatku sněhu cvičili ve vyšších polách na Brhliskách, kde bylo sněhu víc a figuramty jsme mohli kompletně ukrývat pod sníh. Některé výcviky probíhaly také po tmě ve večerních hodinách.

Slunečné počasí všem zajistilo nádherný pobyt a dostatečné vyžití na výletech, procházkách a při lyžování.

Letos jsme zřídili ubytování účastníků ve třech menších horských chatách po třech až čtyřech pokojích. Chaty byly pěkné, doslova horské, rodinného typu, avšak točité schody vedoucím k pokojům, některým psům zezačátku dělaly větší problémy, než se čekalo, také jsme narazili na několik dalších drobných komplikací. Proto abychom všem těmto nepříjemnostem do budoucna předešli, budeme i příště pořádat lavinový kurz na zcela novém místě, tentokrát v obytných bungalovech, nově zrekonstruovaných, s novým vybavením a zařízením a bez schodů. Bungalovy jsou 2 – 5ti lůžkové, tedy na své si přijdou ti, jež mají rádi soukromí a ve větších chatičkách mohou být ubytovaní, jež dávají přednost společnosti, společně ve dvou místnostech v jednom bungalovu.

Ke konci pobytu jsme opět uspořádali soutěž ve vyhledávání tří figurantů, při které se opět hodnotil počet nalezených figurantů, systém vyhledávání, práce psovoda a psa, způsob označení figuranta a také rychlost.

Někteří psi byli po týdnu intenzivního cvičení natolik unaveni, že se to bohužel podepsalo na jejich konečných výsledcích. Ostatní výkony byly převážně vyrovnané a o první místa se skutečně svedl tvrdý boj!

 

Foto z tohoto lavinového kurzu na facebooku

A konečně výsledky závodu:

 

 1. Zuzka Kralovičová, BK, Rhea, 77b
 2. Dáša Tichá, kříženec, Annie, 74 b
 3. Radka Martínková, FCR, Flip, 73b
 4. Martina Holánková, ZR, Charisteas, 72b
 5. Vojta Plch, Sl. čuvač, Arca, 69b
 6. Míša Veličková, BO, Abibi, 67b
 7. Zdeňka Tlaskalová, MOK, Čoki, 63b
 8. Iva Papežíková, irský teriér, Terka, 60b
 9. Katka Antošová, Pitbullteriér, Sorbon, 53b
 10. Dominika Neuschlová, LR, Fels, 27b
 11. Jana Latnerová, ŠSP, Frodo, 22b