Lavinový výcvik v Nízkých Tatrách

Místo konání: 
Nízké Tatry, Jasná

TERMÍN : 23.2. - 2.3.2013 - 7 DNÍ
Zveme vás na na aktivně strávěnou dovolenou a současně na kurz výcviku poslušnosti psa  s  tréninkem vyhledávání osob v "lavinách".
Výcvikový kurz poslušnosti je zaměřen na intenzívní výcvik a zdokonalování cviků poslušnosti s důrazem kladeným na individuální přístup ke každému psu. Účastníkům se věnujeme po teoretické a následně i praktické stránce.
Také nabízíme účastnit se lavinového výcviku se svými psy. Po seznámení se s teorií nácviku probíhají tréninky vyhledávání figurantů schovaných ve sněhu, přesun psů na lanovce a další. Tréninky je možné pojmout jako zábavu a zpestření souhry psovoda se psem, nebo také jako přípravu ke složení zkoušek z lavinového výcviku. Účast na výcvicích je dobrovolná, výcviky probíhají tak, aby si každý mohl dostatečně užít pobyt na horách a dosytosti si i zalyžovat.

Ubytování zajištěno se psy na pokojích.
Výcviky probíhají v dopoledních nebo odpoledních hodinách, po domluvě s účastníky. Zpravidla cvičíme jednu hodinu denně poslušnost a jednu hodinu denně lavinové vyhledávání. Zbytek dne může každý trávit podle svých vlastních představ, možností jak si tuhle dovolenou užít je veliké množství. 
Do týdenního programu výcviků vždy řadíme jeden celý volný den. Psi si tak mohou odpočnout od cvičení a páníčci mohou podniknout i delší výlety, např. do Vysokých Tater apod.
NOVĚ možnost trénování i Agility na cvičišti v Liptovském Mikuláši!

Přihlášené účastníky seznámíme s doporučenými potřebami, které je při pobytu na horách a při výcviku psů vhodné mít s sebou.
 
V současnosti nabízíme zimní dovolenou v tomto termínu:
Lavinový výcvik v Nízkých Tatrách 23.2.-2. března 2013
 

Informace o dovolené v Nízkých Tatrách:

 
Nízké Tatry jsou hojně navštěvované a turisty i lyžaři oblíbené centrum nejen v zimním období. Ski areál Jasná patří mezi moderní lyžařské středisko, největší na Slovensku. Nyní nabízí 36 km upravených sjezdovek, s nejlepšími přírodními předpoklady na lyžování snowboarding. Moderní zasněžovací systém v délce 21 km poskytuje garanci sněhu min. 5 měsíců v roce. Večerní lyžování je provozované na 2 sjezdovkách (jedna je vhodná spíše pro děti, druhá docela ujde - osobní poznatky)
Při pobytu v Nízkých Tatrách je toho možné zažít opravdu mnoho. Z námi prověřených možností vybíráme např.:
-výlety a výšlapy po úchvatné krajině Nízkých Tater (mnoho značených turistických tras)
-lyžování ve světoznámém lyžařském centru Jasná (cca 1 km)
-návštěvu Demanovské ledové jeskyně (cca 5 km) (otevřeno v závislosti na množství ledu v jeskyni)
-návštěvu Jaskyně Slobody
-návštěva Aquaparku Tatralandia s termální vodou s teplotami v bazénech až 38 stupňů (cca 13 km)
-pro odvážné za příznivého počasí výšlap na Chopok (2 nejvyšší vrchol Nízkých Tater 2024 m.n.m.)

Ubytování 

 
Nabízíme v pěkných rekonstruovaných bungalovech. Bungalovy se nachází v prekrásném horském prostředí v Nízkych Tatrách v Demänovské dolině na severním úbočí Chopku, v nadmořské výšce 1000 m.n m.

Samostatné 2 , 3 , 4 , 5 - lůžkové bungalovy s možností přistýlky. V každém bungalovu jsou 1 nebo 2 dvoulůžkové pokoje, obývací pokoj, TV - SAT, trezor, kompletně vybavený kuchynský kout (chladnička, keramický vařič). Při každé chatce je i venkovní sezení. Soc. zařízení na každé chatce.
Chaty jsou samostatně elektricky vytápěné elektrickými vyhřívacími radiátory, které zaručují tepelný komfort.
Bližší informace o ubytování http://www.bungalovyjasnalucky.sk/ubytovanie.php
 
 
Fotogalerie ubytování:

---------------------------------------

AKTUALITY:
17.3.2013 - laviňák se parádně zdařil a kdo ještě neviděl fotky na facebooku může mrknout na rajče: http://moraviadogschool.rajce.idnes.cz/Lavinovy_vycvik_Nizke_Tatry_2013/
19.2.2013 - U chat je 120 cm sněhu :))
Laviňák za 4 dny.
Předpověď na následující týden: den -6 až -1°C, noc až -10°C jasno/oblačno/sněžení - na střídačku
Lyžování v Jasné:60 - 210 cm

Ceník: http://www.jasna.sk/cenniky/cennik-skipasov/
Kdo se letos s námi nepřihlásil, příští rok to může napravit :)
 
13.2.2013 - Do lavinového výcviku zbývá 9 dní a u chat je nyní 120 cm sněhu!!!!! Dále jsou připraveny 3 bečky s pivem které přiveze distributor Primátora a již podruhé účastník našeho laviňáku - Ivo Zoubek s chotí ;))

15.1.2013 Do laviňáku zbývá 40 dní a v Jasné máme nových 35 cm, celkem 65 :) To už začíná tvořit nadějný základ pro výskyt lavín :))) Dnes budou odeslány informace k cestě přihlášeným účastníkům.
 
4.1.2013 Bylo ukončeno přijímání přihlášek.
 
30.11.2012 Uveřejněno datum uzávěrky přihlášek 20.12.2012.
 
5.11.2012 Víte, že vrchol Chopka je letos propojený novou kabinkovou lanovkou? Takže se propojily jižní i severní sjezdovky a prý je nová lanovka odolná i silnějším větrům, (až do síly orkánu) takže průměrný větřík už provoz nezastaví, jak tomu bylo dost často předloni :/:/... ale co povídám, přikládám odkaz :):)
http://www.jasna.sk/novinky/vystavba-novej-lanovky-na-chopok-funitel/sk/zima/
 
1.11.2012 V nadcházejícím zimním pobytu máme posledních 10 volných lůžek!  Víc laviňáků tuhle zimu tentokrát pořádat nebudeme tak se máte na co těšit, musíme tam toho toolik stihnout!  :-):-)
 
31.10.2012 Rozhodli jsme se nabídku lavinového kurzu EXKLUSIV "PRO NÁROČNÉ" stáhnout pro malý zájem. V nabídce bude opět příští rok!