Dovolená a vodní výcvik v Chorvatsku

Místo konání: 
Kemp Pila, Punat, ostrov Krk
Datum: 
13. červen 2014 - 20. červen 2014

Reportáž z letošního vodního výcviku

Na letošním vodním cvičení v Chorvatsku jsme měli první dva dny překrásné počasí. No, trošku nám tam následně řádila bora, srazila teploty na 22-24 °C, přivála mraky, zchladila moře na "příjemných" 17°, ale naší Erince krásně rozevlála ouška na fotkách :-)
 
Na letošní cvičení jsme již pořídili vlastní člun, no, následně začal mít technické potíže, ale všechno se nakonec zdárně podařilo, člun byl za pár dní opraven, teploty se ke konci zase začaly zvedat a my máme spoustu překrásných fotek, nejen ze cvičení, ale také z výletů po úchvatném Krčském ostrově, ke kterým jsme se doposud nikdy nedostali. Za poznávací výlety děkujeme především „keškařům“ Dušanovi a Léně, kteří díky perfektně zmapovaným keškám, věděli o každém zajímavém bodě na ostrově, včetně opuštěného luxusního hotelu v Malinské, ze kterého máme taky několik neuvěřitelných fotek, stejně jako i z dalších výletů po ostrově.
 
Většina pejsků se během cvičícího týdne, po každodenním cvičení i při nižších teplotách, dopracovala k vynikajícím cvičícím výsledkům, jako třeba skok z člunu do moře pro odhozený záchranný plovák, veslo apod, dokázali také vyrazit z břehu pro lano s „neovladatelným“ člunem a s posádkou jej přivlekli zpět ke břehu, vyslání pro figuranta na vodě se díky chladné vodě moc necvičilo, ale myslím, že pejsci pochopili. Bohužel, Aretka od Zdenky se na pobyt v Chorvatsku dostavila s antibiotily, Martinin Tarzánek dokonce musel zůstat v Brně s rodiči a veškeré zachraňování tak musel zaobstarat retrívr „ve výslužbě“ Charísek. Někteří méně odolní psi díky chladné vodě mnohokrát do vody nechtěli, někteří po dvou dnech podlehli vyčerpání, byla to letos opravdu veliká smůla. Já však doufám, že i přes to, si všichni páníčci i pejsci pobyt u moře, cvičení, občasné koupání, výlety, srandozávod a vynikající rybí jídla užili a budou společně se mnou rádi vzpomínat, nejen na Rakiju, v jejímž znamení jsme pobyt ukončili v restauraci Kostarica, odkud fotky také naleznete ve fotogalerii!
 
Největší poděkování patří Mirkovi Tlaskalovi, za ochotné přivezení 4 psů a pěti lidí, kteří se pouze díky němu mohli zúčastnit, stejně tak za jeho vynikající kuchařský um a parádní společnost i jeho ženy Zdenky, a také za vždy ochotnou pomoc se zdoláním přibližně 4 litrů cvičákovice, se kterou jsme výrazně pohnuli nejvíc i s Vojtou, Jirkou a Dušanem! Chlapi, těším se až načneme další z láhví, již nyní na cvičáku probíhá sběr třešní ;)
 
Letos byl největší záchranářský nadšenec náš zlatý retrívr Athos. On vlastně musel, protože naše ohařice Erinka, se zpravidla po prvním vykoupání schoulila do klubíčka někam do závětří a tím záchranný výcvik zhodnotila za uzavřený. :-) Za to Míšin Athos se každou neprozřetelně neuvázanou chvilku sebejistě vrhal do člunu a koukal, kde je někdo, kdo by ho odvezl na moře za další prací. No, následně jeho první večer po příjezdu domů nebyl schopný ani dojít do svého pelíšku, to jsme po šesti letech u něj zažili poprvé :-)
Velmi těsně ho v aktivitě následoval Alenčin švýcarský ovčák Vali, který již záchranné zkušenosti měl, stejně jako nedávno nešťastnou náhodou ulomené 4 zuby. Nedal však na sobě nic znát a také se aktivně rval za každým aportem, stejně tak Bertík, což je pro změnu Veroničin hnědý labrador, který má ze všech nejhezčí předávání aportů. Možná i díky párečkům, které jeho panička nikdy neopomněla :-)
 
Novinkou a zřejmě i nejzajímavějším momentem byl aport záchranného plováku, mimo tuze efektních fotek, na kterým jsme s ním skákali do vody, jsme jej používali i na cvičení aportování :-) Tohle nejrychleji pochopila briardička Samy Heleny Štěpánkové, která je velmi zdatná aportérka a ve vodě je stejně doma jako na souši a rozevláté chlupy ve vodě spíš připomínají obří medůzu, než psa :-) Poté, co poprvé ze člunu doslova žbluňkla do moře komplet celá i včetně culíku na hlavě, se nakonec naučila i skákat, aniž by si u toho smočila ofinu :-)
 
Překvapením pobytu byla mladičká Azahra, Dušanova maďarská ohařka, která se před Chorvatskem uměla koupat spíš tak v kalužích. Bylo vtipné sledovat její první plavecké tempa, připomínající spíš utržený lodní motor, ale postupem dní právě svoje styly dokázala vypracovat natolik, aby dokázala přivléct obsazený raft a po několika nezdarech pak bravurně zvládala i téměř elegantní skoky z člunu do moře. Panička Lenka je skvělá fotografka a navíc umí zázračné kouzlo zmizení neumytého nádobí ve dřezu :-)
 
I letos všechny soutěživé páníčky čekal srandozávod. Nejlépe sehraná dvojice byla Veronika s Bertem, těsně za nimi Alča s Valim a opět těsně Despík, což je staford od nás ze cvičáku, majitelky Soni, která se, mimochodem, tuze ráda koupe v moři i neplánovaně s oblečená :-) a umí si udělat parádní modřinu přes celé stehno :-( Poslední desáté místo ve srandozávodě obsadila Katčina čuvačka Arca, která byla natolik soutěživá, že se v rychlostním úkole rozhodla ostatní soutěžící prostě „vyřadit“ a perfektním způsobem je vytlačila z dráhy. Tím sice začala útočit na první příčku, ale spravedlivá panička ji z tohoto úkolu stáhla a dobrovolně tak ztratila naději na lepší umístění. My ale víme, že Arca je super pes, který sice pocit uvolňujících se endorfinů z aportování teprve začíná poznávat, ale za to má spoustu jiných dokonalých vlastností, které jsou v jejím životě přednější a těšíme se, že na zimním lavinovém cvičení nám opět ukáže, kdo umí nejrychleji nalézt a vyhrabat bisqitmana ze sněhu!
 
V současnosti to bohužel vypadá, že letošní vodní cvičení u moře bylo úplně poslední, oficiální, protože se od příštího roku chystá vejít v platnost úprava v zákonech pro povinnosti cestovních agentur a tím pádem již nebude možné, aby takového pobyty v zahraničích pořádal kdokoli jiný, než cestovní kanceláře. Pořádáním těchto zahraničních akcí nejsme dotčeni jen my, ale vlastně všichni, kteří nevlastní cestovní kancelář. No, uvidíme, jak se to vyvine.
 
Nakonec mé reportáže chci všem mnohokrát děkuji, za účast, za bezvadnou společnost nejen při večerních posezeních, za perfektní sportovní chování i včetně automatického hlídaní pohybu psů v kempu! A speciální poděkování patří slečně Míši Pavlíkové, která se starala o dostatečný - a přiznejme si, že v těchto dnech ne zrovna nízký - přísun živin, pro žaludek toho, jež měl tohle všechno na povel :-)
 
Tomáš
 
..původní nabídka.....

Jezdíte k moři se psem a chcete zažít netradiční týden, při kterém si vyzkoušíte jak se cvičí záchranní vodní psi?

Pak pro Vás je tu 4. ročník našeho vodního záchranaření a koupání v Chorvatsku!
 
Ubytování v pěkných bungalovech, v kempu Pila, u městečka Punat na ostrově Krk!
 
Bungalovy jsou 5 lůžkové, ve kterém jsou 2 pokoje po dvou (3) postelích, které spojuje společný pokoj, který obsahuje vybavenou kuchyňku a pohovku (rozkládací). Každý bungalov má vlastní sociální zázemí (WC a sprchový kout). V bungalovech je také klimatizace. 

Cvičit budeme především aporty, na suchu i ve vodě, převážení psa se psovodem ve člunu a těšit se můžete na spoustu činností a cviků, kterým se věnují vodní záchranní psi, jako třeba skok k tonoucímu na moři ze člunu, přinešení záchranného kruhu, přivlečení člunu ke břehu..to vše a mnohem více! Vše zábavnou a hravou formou, vhodnou i pro začátečníky, kteří mají kladný vztah ke koupání a k aportování. Jako každý i rok i letos proběhne oblíbený srandozávod!
 
Doprava vlastními vozy. Mezinárodní autobusové linky bohužel neumožňují přepravu se psem. Cestovní pojištění není součástí, doporučujeme individuálně.
 
Stránky kempu Pila:
 http://www.hoteli-punat.hr/kamp-pila-23/
 
Video ze cvičení M. Pavlíkové z Chorvatska:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jglZLG867CY
 
Video ze cvičení D. Neuschlové a Felse, 2010
http://www.youtube.com/watch?v=QIoGJDcxF5s
 
Foto z vodního cvičení v Chorvatsku z roku 2013 
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151505194648111.1073741828.266567443110&type=1
 
Fotogalerie z vodního cvičení v Chorvatsku 2010 
http://moraviadogschool.rajce.idnes.cz/CHORVATSKO_VODNI_VYCVIK_2010/
 
Odkaz na všechny naše plánované a i uskutečněné akce v minulých letech:
http://moraviadogschool.cz/aktivne-se-psem/zajezdy-se-psy

 


Potřebujete-li další informace, rádi Vám je předáme na tel. 776163883), nebo na e-mailu: tkyr79@gmail.com 
___________________________________________________________________________________
Aktuality:
21.6.2014  Jsme zpátky z Chorvatska! nyní připravujeme reportáž ze cvičení a také fotky! Zveřejněny budou dvě alba, jedno veřejné o méně fotkách a druhé soukromé, přístupné jen pro účastníky, se všemi fotkami.
 
13.5.2014 LETOŠNÍ POBYT V CHORVATSKU MÁME OBSAZENÝ! Přijmout tak již můžeme jen náhradníky, které budeme informovat v případě, že by se nědo nemohl zúčastnit. Letošní obsazenost: briard, několik retrívrů a maďarských ohařů, německý ohař, švýcarský ovčák, slovenský čuvač, labrador a staford! Celkem 12 kousků a do odjezdu zbývá měsíc!!!
 
7.5.2014 Přípravy na letošní vodní cvičení vrcholí! Již máme pořízený člun (fotky na facebooku) tento týden jsem přivezl záchranný plovák pro aportování, v pátek vyzvedávám objednané dummíky a začínám s výrobou triček! Kdo ještě neupřesnil, může uvést, jestli upřednostňuje tričko bez rukávu, nebo s krátkým rukávem :-)
 
1.5.2014 Nyní nabízíme poslední volný pokoj s dvěmi lůžky!
 
15.4.2014 Sledovat novinky můžete také na facebooku https://www.facebook.com/events/1445751645639922/?source=3&source_newsfeed_story_type=regular
 
10.4.2014 Nyní nabízíme  POSLEDNÍ 2 POKOJE! 
 
30.1.2014 - POZOR ZMĚNA!  Vzhledem k nespolehlivosti a nefér jednání ze strany provozovatele kempu Nevio, jsme nuceni změnit místo konání. Jelikož v současnosti již není čas na hledání nového kempu s přijatelným ubytováním a vhodnou psí pláží v blízkosti, zůstáváme i pro letošní rok v kempu Pila! Zde je vyšší cena ubytování za osobu o 500,- Kč, ale toto vykompenzuje o 400 km kratší cesta, takže ve výsledku jsou celkové náklady nižší. S již přihlášenými účastníky je tato změna osobně konzultována a věříme, že k žádné další změně již nedojde - kromě té, že již na letošní vodní cvičení sháníme lodní motor pro přepravu k psí pláži!!!
 
17.1.2014 Nyní zbývají 4 volné pokoje, z nich 3 jsou nezávazně rezervované do 5.2. kdy se obsadí, nebo uvolní. Kdo ještě máte zájem, pište, volejte, druhý týden letos nakonec pořádat nebudeme. Aktuální psí obsazenost: 3 retrívři, 2 maďarští ohaři, německý ohař a briard.
 
13.1.2014 
nový člunProtože je o naši aktivní dovolenou v Chorvatsku každoroční zájem, na letošní vodní cvičení jsme se již rozhodli k zakoupení vlastního člunu a takhle bude vypadat!
Hmotnost 74 Kg, nosnost 700 Kg, pro 6 osob (a 4 psy :) )
A až bude (příští rok?) i motor, budeme ve volných chvílích takhle řádit :) http://www.youtube.com/watch?v=nHSxNOfo1qE (od 1:20 min)
 
 
9.1.2014 Kdyby se někdo chystal s námi do Chorvatska sám a vlastní auto, máme k dispozici slečnu s pejskem, která by se ráda svezla a přispěla na cestovní náklady. Pro bližší info nás kontaktujte.
 
7.1.2014 Přidal jsem informace o možnosti využití trajektu z Ploče do Trpanj!
 
2.1.2014 datum příjezdu do kempu je v pátek! Podařilo se nám s provozovatelem dohodnout toto netradiční datum zahájení pobytu proto, že sobota je den, kdy se mění ubytovaní ve většině Chorvatska a na silnicích je to hodně poznat. 
 
6.12.2013 Rozhodli jsme se pro uspořádání vodního cvičení na novém místě, v kempu Nevio a tím pádem se nám podařilo snížit cenu ubytování o 700,- Kč / osobu!! Nynější cena 3700,- kč/osobu. V brzké době přidáme foto ubytovacích jednotek.
 
3.12.2013 - právě sháníme podrobné informace o novém kempu, kam bychom se možná s nadcházejícím vodním výcvikem přesunuli. Jde o překrásný kemp, který získal mnohokrát ocenění nejlepší kemp jižního Chorvatska. Leží sice až na samém jižním cípu Chorvatska, ale ubytování by zde stálo o 700,- Kč na osobu méně, než v roce 2014 na Pile, tedy přibližně 3700,- Kč. Otázkou je, zda 4 hodiny, o které strávíme na cestě déle (11 namísto 7 a 1100 km namísto 700 km na Krk) nebude pro někoho odrazující? Osobně dávám jihu velký palec nahoru a vypadá to, že bychom zde mohli mít i svou vlastní psí pláž a to hned u kempu :-) Očekávám Vaše návrhy a připomínky a případně pošlu odkaz na kemp :-) 
 
22.11.2013 - Uveřejněny aktuální ceny pro rok 2014 a začínáme přijímat přihlášky!
 
25.6.2013 Letošní vodní výcvik máme úspěšně za sebou, měli jsme vynikající letní teploty v rozmezí 29 - 35°C a voda se postupně oteplovala z 21°C až na neuvěřitelných 29°C! Cvičilo 11 pejsků, což bylo optimální jak pro časté střídání při cvičení ve skupinkách, tak pro trávení volných i společenských chvilek, ať už při vynikajících chorvatských radlerech, nebo naší "cvičákovici" anebo v restauracích s vynikajícími rybími pochoutkami!
 

Foto:


 

Ubytování:


 
 

');
//-->TOPlist