Dovolená se psem

V současnosti pořádáme letní výcvikové výlety na jižní moravě a pro zimu 2017/2018 chystáme týdenní lavinový výcvik.
 
 

Naše zájezdy

Zimní dovolená a lavinové cvičení 2018

Místo konání: 
Jasná, Nízké Tatry
Datum: 
10. únor 2018 - 17. únor 2018

Již po osmé jsme uspořádali lavinový výcvik v Nízkých Tatrách!

 

Pro ty, kteří neznají podrobnější informace z předchozích ročníků, nebo z reportáží - jedná se o dovolenou na horách v kouzelné Demänovské dolině, v lyžařském areálu Jasná.

Výcvikové výlety

Místo konání: 
Brno a okolí

Léto nekončí!
 
Srdečně zveme klienty našeho cvičáku na trošku netradiční výcvik- výcvikové procházky, spojené s poznáváním krás jižní moravy!
 

Fotky: 

Dovolená a vodní výcvik v Chorvatsku

Místo konání: 
Kemp Pila, Punat, ostrov Krk
Datum: 
13. červen 2014 - 20. červen 2014

Reportáž z letošního vodního výcviku

Na letošním vodním cvičení v Chorvatsku jsme měli první dva dny překrásné počasí. No, trošku nám tam následně řádila bora, srazila teploty na 22-24 °C, přivála mraky, zchladila moře na "příjemných" 17°, ale naší Erince krásně rozevlála ouška na fotkách :-)
 

Vodní záchranářský výcvik 2013

Místo konání: 
Chorvatsko, ostrov Krk, Punat
Datum: 
15. červen 2013 - 22. červen 2013

Naše již 3. vodní cvičení v Chorvatsku bylo letos nejvydařenější ze všech dosavadních pobytů u moře.

Lavinový výcvik v Nízkých Tatrách

Místo konání: 
Nízké Tatry, Jasná

TERMÍN : 23.2. - 2.3.2013 - 7 DNÍ
Zveme vás na na aktivně strávěnou dovolenou a současně na kurz výcviku poslušnosti psa  s  tréninkem vyhledávání osob v "lavinách".

Reportáž 6. lavinový výcvik, březen 2011

Místo konání: 
Nízké Tatry

společné fotoDruhý letošní lavinový kurz byl zaměřen pro pokročilejší psy, zúčastněné v našich minulých kurzech, od čehož se odvíjel jeho průběh.

Reportáž 5. lavinový výcvik, únor 2011

Místo konání: 
Nízké Tatry

První letošní pobyt na horách se nesl v duchu hned několika novinek. Největší byla ta, že jsme letos obsadili rovnou tři menší chaty, podstatně lépe vybavené a s celkovou kapacitou 11 pokojů, psů se nám tentokrát sešlo 16, z nich se výcviků účastnilo 11.

Reportáž - 2. ročník výcvikového vodního soustředění Chorvatsko 2010

Místo konání: 
Chorvatsko, ostrov Krk
Datum: 
28. srpen 2010 - 4. září 2010

2. ročník vodního záchranaření proběhl ve vynikající partě pejskařů. Počasí si s námi trošku pohrávalo, tropické teploty v Chorvatsku skončily příjezdem účastníků, ale na výcvik vliv nemělo a pejskům vyhovovalo. Snad jen někteří dvounozí členové smečky se do vody příliš nehrnuli. Příští výcvikový pobyt se tedy přesouvá na konec června!

Reportáž Nízké Tatry lavinové výcviky 2010

Po loňském „zkušebním“ lavinovém výcvikovém soustředění, výrazně stoupl zájem o trávení zimní dovolené tímto způsobem a letos jsme menší horskou chatu naplnili ve třech termínech, v lednu, koncem února a na konci března.

Reportáž - 1. vodní výcvikové soustředění 2009

Místo konání: 
Chorvatsko, ostrov Krk

V září 2009 proběhlo naše 1 záchranářské vodní cvičení u moře.

Procvičovala se poslušnost; zdokonalovali jsme rychlost a přesnost prováděných cviků, učili nové a někteří pejsci dokončovali přípravy na nadcházející zkoušky.

Vodní výcvik spočíval především v aportování z vody. Slaná voda kupodivu psům ani nijak nevadila, problém byl více s aporty, které brzy klesly ke dnu :-) Po zvládnutí aportů se nacvičoval transport psů v raftu a také skákání z člunu do vody. Následně se psi učili plavat k tonoucímu figurantovi a posléze i jeho přivlečení ke břehu.